17.02.2017

Pırlanta Tektaş Yüzük alırken erkeklerin en çok zorlandığı konu şüphesiz doğru tarzı yakalamak. Eşinin veya sevgilisinin ne tarz bir yüzükten hoşlanabileceğini tam kestiremeyen sizlerin bu yazıyı kesinlikle okumanızı tavsiye ediyoruz. Evet gelelim konumuza.. Pırlanta yüzük seçimi yaparken aşağıdaki maddelerin size bir hayli yardımcı olacağını düşünüyoruz. Hadi başlayalım !

Yüzük Tarzına Karar Verin

Eşiniz veya kız arkadaşınızın yaşam tarzını düşünün ve almak istediğiniz yüzük tarzının onu tamamlayıp tamamlamayacağı ile alakalı fikir yürütün. Eğer çok dışadönük, enerjik ve sosyal hayatında aktif biriyse, daha sade modellere yönelin. Bu sayede bir yere çarptığında, vurduğunda veya yüzüğünü taktırdığında daha az sorunla karşılaşır. Eğer giyimine, tarzına önem veren şık bir kadın ise daha yüksek bir taş profili, özel kesim pırlanta, halka detayları ve ya benzersiz motifler işlenmiş modellere yönelin.

Yüzük ile alakalı sınırsız tasarım seçenekleri olsa da, karşılaşacağınız bazı temel yüzük türleri vardır. Bunları sıralayacak olursak;

Tektaş Pırlanta Yüzük

Tek taş pırlanta yüzük hala nişan yüzüklerinde ve evlilik teklifi yüzüklerinde en popüler model seçimi. Tırnaklar pırlantaya sabitlenir ve az metal görünümü pırlantanın en fazla ışığı yakalamasına izin verir. Altı tırnaklı bir model, dört tırnaktan daha güvenlidir. Lakin altı tırnaklı modelleri 0,50 ct ve üzeri pırlantalarda öneririz. Daha düşük caratlardaki pırlantalarda altı tırnaklı modeller pırlantayı boğar ve daha az ışık saçmasını ve daha ufak bir görüntü vermesini sağlar; 0.50 ct ve üzeri pırlantalarda ise çok daha özel bir görüntü yakalamanıza olanak sağlar. Çerçeve montürlü yüzüklerde altın pırlantanın her tarafını sarar ve sadece üst tablasının görünmesine olanak sağlar . Daha güvenlidir ve taş kenarlarını korur, ancak pırlantanın, dört tırnak modelinden daha az ışık yakalamasına izin verir. Bu yüzden pırlantanın parlaklığı azalır.

Yantaşlı Pırlanta Yüzükler (Fantezi Yüzükler)

Carat olarak büyük bir pırlantanın kendinden daha ufak pırlantalar ile çevrelenmesiyle oluşan yüzük modelleridir. Orta taş, ışıltı eklemek ve daha büyük bir merkez taş görünümü vermek için genellikle küçük değerli taşlarla çevrilidir. Beştaş Pırlanta Yüzük, Tamtur Pırlanta Yüzük ve Üçtaş Pırlanta Yüzük aslında bu kategoriye girer ve bu tarz yüzükler daha çok evlilik yıl dönümü, doğum, doğum günü, sevgililer günü gibi özel zamanlarda tercih edilir. Louis Amour Pırlanta olarak Türkiye’nin en geniş fantezi pırlanta yüzük model yelpazesine sahip olmakla beraber, internette veya gerçek hayatta beğendiğiniz herhangi bir yüzüğü birebir çalışabiliyoruz. Üretici firma olmakla beraber, müşterilerimizin isteklerine göre şekillenen model yelpazemiz ile her geçen gün yenileniyoruz.

METALE KARAR VERİN

Pırlanta nişan yüzüğü, bir ömür boyu sürecek şekilde tasarlanmıştır; bu nedenle, çoğu kez altın veya platinden üretilir - onlarca günlük aşınmaya dayanabilen dayanıklı metaller. Beyaz, sarı veya pembe olmak üzere bir çok farklı metal renk seçeneği mevcuttur. Metal rengi de dikkate alınır. Çünkü bir pırlantanın görünümü ve rengi çevreden etkilenir. Pırlantanızı seçtikten sonra, kuyumcudan size farklı renkli metallerle nasıl görüneceğini göstermesini isteyin.

PIRLANTAYI MÜCEVHER MAĞAZALARINDAN ALIN

İyi bir mağaza nişan yüzüğü satın alma işleminizin stressiz olmasını sağlayacaktır. Mücevher expertizleri sizi pırlanta kalitesinin 4C'leri hakkında eğitir, sorularınızı ayrıntılı bir şekilde cevaplar ve seçimlerinizi amaçladığınız zevklere ve bütçenize uyacak şekilde daraltmanıza yardımcı olur. Mesleki eğitime ve iyi bir üne sahip bir kuyumcu arayın. Arkadaşlarınızdan veya akrabalarınızdan tavsiyeler isteyin. Daha sonra bulduğunuz mağazanın iade politikası hakkında bilgi edinin ve satın alma kalitesini doğrulamak için bir pırlanta satın almadan önce, GIA, HRD veya KARAT tarafından sağlananlar gibi bağımsız bir derecelendirme raporu istediğinizden mutlaka emin olun. Eğer pırlanta ve 4C'ler konusunda kendinizi eğitirseniz, onun zevkini öğrenirseniz ve çalışacak iyi bir kuyumcu bulursanız; bir nişan yüzüğü satın almak, düşündüğünüzden daha kolay olabilir. Sürecin keyfini çıkarın ve mükemmel halkayı parmağa taktığınızda elde edeceğiniz huşu, şaşkınlık ve sevgiyi hayal edin!

Louis Amour Pırlanta olarak size tüm bu süreçte eşlik etmekten mutluluk duyacağız ! :)