TEKTAŞ YÜZÜK

TEKTAŞ YÜZÜK

Dünyada teksin anlamına gelen tektaş yüzük çeşitli tasarımlar, kaliteler, boyutlar ve fiyatlar ile pazardaki yerini almaktadır. Çeşitli kesimler, boyutlar ve renkler ile karşımıza çıkan pırlanta dayanıklılığı sonsuzluğu ve bağlılığı temsil etmektedir. Pırlanta elmasın en şeffaf halini oluşturan bir kesim şeklidir. Bu nedenle tektaş yüzükler tercih edilen pırlanta son zamanlarda birbirinden farklı kesimler ile de karşımıza çıkmaktadır. Bunlara örnek olarak damla, markiz, prenses, oval şekilleri ile de tek taş yüzüklerde kullanılmaktadır.

Günümüzde evlilik teklifi, söz ve nişanda kullanılan tektaş renk, karat, berraklık, taşı tutan altının rengi ve boyutu, altının ayarı, taşın boyutu gibi çeşitli detaylar göz önünde bulundurularak tercih edilmektedir. Tek taş yüzüğü tamamlayacak olan alyansın tek taş yüzük ile olan uyumu son derece önemlidir. Bu nedenle tek taşı seçerken alyansı göz önünde bulundurmanız tektaş seçiminde son derece yardımcı olacaktır. Tek taş yüzük ile takım şeklinde üretilen alyansla son dönemde oldukça ilgi görmektedir. Binlerce seçeneğe sahip geniş ürün yelpazesi ile tek taş pırlanta yüzük tercih konusunda son derece zorlayıcıdır. Bu nedenle tek taş almadan önce öncelikle bütçeyi belirlemeniz gerekmektedir. 400 TL’den başlayan tek taş pırlanta yüzükler, çeşitli özellikler katılarak 30.000 TL’ye kadar çıkabilmektedir. Bu nedenle bütçe belirlemesi tercih edilecek özellikleri daraltarak daha kolay bir seçim şansı sunacaktır. Tek taş yüzüğünüz üzerindeki pırlantanın berraklığı, kesimi ve rengi değerini belirleyen önemli faktörlerdendir. Berraklık arttıkça taşın değeri ve kalitesi de artmaktadır. Kesimin ne kadar çok detay olursa pırlantada ki gösteriş artacak ve taşı çok daha değerli kılacaktır. Tek taş yüzük yalnızca pırlanta ile olmamakla beraber elmas, zümrüt, safir, yakut gibi birçok değerli taş ile de olabilmektedir. Pırlanta da özellikle kesim, berraklık, renk ve karat göz önünde bulundurularak tek taş yüzük seçilmeli ve taşın kalitesi belirlenmelidir. Pırlantanın berraklığı ilk sırayı alırken berraklığı kadar karatı ve karatı kadarda rengi oldukça önemli bir yer almaktadır.

Uluslararası alanda derecelendirilen kesim, karat, renk ve berraklık tabloları ile tek taş yüzük için seçilecek olan pırlantaya detaylı bilgiler incelenerek kolayca ulaşılabilir. Çeşitli renk ve kesimlerdeki pırlantalar şık durabilmektedir. Ancak kaliteli ve değerli bir pırlantanın ana kuralı ince işçiliği ve berraklığıdır. Pırlanta ne kadar beyaz ve parlak olursa o kadar kıymetli olacaktır. Üzerinde bulunduğu altının şekli de tek taşı tamamlayacak özelliklerde olmalıdır.

Tektaş yüzük, mutluluklara mutluluk katan, büyük anlamlar taşıyan son derece önemli ürünlerdir. Değerli ürünler alınırken her ayrıntıyı dikkatli bir şekilde incelemek gerekmektedir. Özel anlarınızın en değerli parçalarından biri olan tek taş parlaklığı, saflığı ve göz kamaştıran ışıltısıyla kendisine daha derin anlamlar katmaktadır. En değerlinize verebileceğiniz en değerli hediye tek taş olmalıdır. Bu en değerli hediyeyi alırken her özelliğe büyük bir özenle dikkat edilmesi gerekmektedir. Sahte pırlantalardan her zaman uzak durmak gerekmektedir.