20.02.2017
Online Pırlanta Satın Almak için İpuçları
Takı hayatımızdaki önemli olayları işaretlemek için kullandığımız en popüler hediyelerden biri. Ne demek istediğimizin dışa dönük bir ifadesi. Tatiller, doğum günleri,  yıldönümleri ve diğer başarılar sadece mücevheratın özel hediyeleriyle kutladığımız etkinliklerden bazıları ve pırlanta bunlar arasında en başta yerini almakta.

Hediyeniz için bütçe muhtemelen en önemli parametrelerinizden biridir, ancak alışveriş yapmadan önce pırlanta hakkında daha fazla bilgi edinerek satın alma işleminizin sorunsuz gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz. 
Tüketicilerin pırlanta satın alma konusunda her zamankinden daha fazla seçeneği var. Mücevher perakendecilerine ek olarak, bilgisayarınızdan, tabletinizden veya akıllı telefonunuzdan alışveriş yapabilirsiniz. Online pırlanta satın alırken aşağıdaki ipuçları size yardımcı olacaktır.

ARAŞTIRMA VE ÖĞRENME 
Özel bir satın alım olduğu için, seçeneklerinizi araştırarak başlayın. Kendinizi 4C'ler hakkında eğitin ve sizin için en önemli olan pırlanta niteliklerini belirleyin. Bu karar, bütçenizle birlikte pırlanta alımınızı yönlendirmeye yardımcı olacaktır.

ÖZELLİKLERİ İNCELEYİN
Çevrimiçi alışveriş yaparken, tam olarak ne aldığınızı bildiğinizden emin olun. Bazı sitelerde karat ağırlığı, renk veya netlik aralığı bulunan pırlantalar gösterilir. Satın aldığınız taşın değerini bildiğinizden emin olmak için bir aralık değil, 4C'lerde özel ayrıntılara bakın.

SATICIYI ÖĞRENİN

Doğru pırlanta üzerinde karar verdikten sonra, satın almak istediğiniz şirket üzerinde yapmanız gereken birkaç hızlı kontrol var. Bilmek isteyeceksiniz: 
Şirket ne zamandır faaliyet gösteriyor? 
Şirket ne gibi incelemelerde bulundu? 
Güvenli işlemler sunuyor mu? 
Çevrimiçi temsilciler yardımcı oluyor mu? 
İade politikası nedir?
Satıcı nerede bulunuyor? 
Pırlanta nasıl sevk edilecek? 
Sevkiyat sigortalı mı? 
İnternette şirketle alakalı herhangi bir şikayet var mı ?
Online mağazanın, fiziksel bir mağazası olup olmadığını teyit edin, gerekirse fotoğraf isteyin. 

Yukarıdakilere ilaveten, çevrimiçi açık artırma sitelerinden alışveriş yapıyorsanız, alıcı geri beslemelerine ve derecelendirmelerine bakmak ve satıcının satılık olarak sunulan pırlanta kalitesiyle ilgili yeterli kanıt sağladığını (fotoğraf gibi) belirlemek isteyeceksiniz , Bir derecelendirme raporu veya doğrulanabilecek rapor numarası.

Bu ve benzeri sebeplerden dolayı şahsi tercihinize göre isterseniz online satıcıların direk mağazalarına gidebilirsiniz ya da iade politikaları gelişmiş olan mağazaları tercih edersiniz. 

Louis Amour Pırlanta olarak hukuksal 15 gün olan iade hakkınızı 30 gün olarak taahhüt ediyoruz. 2 yıl boyunca satın almış olduğunuz pırlanta takınızı aynı fiyata sayıyor ve 2 yıl boyunca aynı değerde herhangi bir ürünle değiştirebiliyoruz. Bunlara ek olarak daha yüksek bir modele geçmek isterseniz, yine ürününüzü aynı fiyata sayıyor sadece aradaki ücret farkını talep ediyoruz. Bunlar ve benzeri bir çok avantajı müşterilerimize sağlamakla gurur duyuyor ve müşterilerimizin önerileri üzerine şekillenen satış politikamızla büyümeye devam ediyoruz.